systémy orientačního značení

orientační značení budov

Na základě našich zkušeností a poznatků používáme především tři osvědčené modulační systémy: SLIM SLATZ, PLATO a SNAP SIGN. Vyjma posledně jmenovaného jde o velmi variabilní hliníkové stavebnice uchycované na poměrně masivním kovovém podkladu. Nejčastější povrchovou úpravou je stříbrný elox, na přání je však možné dodat tabulky v barvě, lakované dle odstínů palety RAL.

Každý se systémů má svá specifika a výhody: pro rozsáhlý text a velmi časté změny v popisech tabulek je vhodný PLATO. Popisky jsou tvořeny papírovou výplní ve standardních DIN formátech (A5, A4, A3...), takže si je pak dle potřeby může řadový uživatel vytisknout na obyčejné kancelářské stoní tiskárně. Papírový štítek je uchycen pouhým vsunutím mezi kov. podklad a průhlednou krycí fólii bez nutnosti šroubování, takže i montáž je zcela snadná.

Jde-li Vám o vizuálně sladěný reprezentativní vzhled, pak pro Vás bude velmi dobrou volbou SLIM SLATZ. Dveřní nebo nástěnné tabulky jsou tvořeny vertikálním podkladem s pevnými pozicemi pro umístění jednotlivých vodorovných řádků. Přichycení řádků k podkladu je řešeno jednoduchým nacvaknutím rukou. K dispozici je škála řádkových profilů o výškách: 20, 40, 60 a 80mm. Horní titulkové a dekorativní zakončovací řádky jsou o cca. 2mm delší (tzn. 22, 42, 62 a 82mm). Řádkové lišty jsou dvojího druhu: tzv. zaklapávací - hladké jednolité, určené na popis polepem ze samolepících fólií či gravír nebo tzv. zasouvací, opatřené prohlubní a proužkem krycí transparentní fólie, mezi které lze pak vsunout plastový štítek nebo i obyčejný papírový proužek s vytištěným požadovaným textem.

SNAP SIGN je plastový systém pracující na principu vkládání plastových nebo papírových štítků ve standardních DIN formátech (A5, A4). Výměnu výplní s textem umožňují odklápění postranních vertikálních bočnic. Předností tohoto systému je nízká cena a snadná manipulace při aktualizací popisů dveřních tabulek.

Vhledem k odlišnému charakteru míst, pro které je vyžadováno vytvoření informačního a orientačního značení, je vhodné domluvit si v rámci poptávky s někým z našeho týmu  i osobní schůzku přímo na daném místě, zvláště, jde-li o větší prostory. Naši pracovníci Vám pak po jejich zaměření a nafocení doporučí nejvhodnější systém, zpracují grafický návrh a zkalkulují předběžné náklady na výrobu a montáž nabídnutého orientačního systému.

Šárka Soušková             tel. 582 345 501, e-mail: souskova@mpv97.cz

René Kolovrat                 tel. 582 336 574, e-mail: kolovrat@mpv97.cz